Ako sa nestratiť pri výbere firmy...

Pred samotným začiatkom výstavby svojho vysnívaného rodinného domčeka by ste mali rovnako vedieť, či budete stavať svojpomocne alebo prenecháte radšej celý tento proces stavebnej firme. Isto sa zhodneme na tom, že stavba domu nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. Nie každý má na to postaviť nový dom svojpomocne. Ak nemáte ani Vy dostatok času popri svojom zamestnaní, či nechcete nič podceniť a chcete dodržať všetky stavebné postupy a práce najlepšie a tak ako to má byť, nechať si postaviť dom stavebnou firmou, bude  tou najlepšou  voľbou. Je však nesmierne dôležité vybrať si správnu firmu, ktorá Vás v ničom nesklame, pretože dnes nie je firma ako firma, čo sa už viacerým nie raz potvrdilo. Pri výbere firmy okrem iného sledujte aj nasledovné ...

 

Má dlhoročnú prax s výstavbou?

Stavba rodinného domu nie je hocijaká stavba, aj keď mnohí "stavbári" považujú práve stavbu domu za jednoduchú stavbu. Stačí, ak by ste niečo podcenili a problém je čo nevidieť na svete. Ak by pri stavbe domu neboli vhodne využité či už všetky stavebné postupy, procesy a práce tak ako majú byť (nehovoriac o použitom materiáli), vznikne jeden či viac problémov, ktoré na seba budú nadväzovať. Všetko musí byť aj pri stavbe domu zosúladené a dodržané, aby bol výsledkom kvalitný domček. Aj preto sa očakáva od každej stavebnej firmy, ktorá ponúka výstavbu rodinných domov, že bude disponovať dlhoročnou praxou s výstavbou rodinných domov a ďalších stavieb.

Práve dlhoročné praktické a overiteľné skúsenosti firmy a jej pracovníkov, isto vyhľadáva a ocení každý stavebník. Prax majstrov, ktorých skúsenosti sú rokmi overené, toto majú byť hlavné znaky firmy, ktorú by ste si mali zvoliť na zhotovenie a stavbu svojho domu. Iba takto sa účinne vyhnete neskorším problémom s vaším novým domom.  

Podieľa sa na viacerých stavbách súčasne?

Nemusí to však hneď znamenať problém, ak má firma menej času v čase, keď ju oslovíte pre svoj stavebný zámer. Pokiaľ firma pracuje na viacerých projektoch súčasne, ale svoj čas dokáže efektívne využiť - teda dokáže pracovať na viacerých projektoch súčasne, tak potom to znamená len jedno: o služby tejto firmy majú ľudia veľký záujem. Keď majú ľudia o služby firmy záujem, znamená to, že sú s týmito službami spokojní. Viac stavebných projektov znamená, že ľudia sú spokojní a objednávajú si služby danej firmy. Jedná sa teda o úspešnú firmu, ktorá ponúka kvalitné stavebné služby a práce. Je zrejmé, že takáto stavebná firma Vám hneď v úvode povie, aký je súčasný stav s jej vyťaženosťou v súvislosti s inými stavebnými projektmi. Pravdivo Vám povie aj to, že by mala v súčasnosti "menej" času na stavbu Vášho domčeka, no hneď ako sa jej uvoľní viac, bude sa môcť venovať aj Vašej stavbe naplno.

Osloviť takúto stavebnú firmu neznamená žiadny problém, aj keď na úvod to vyzerá inak a Vy musíte čakať niekoľko dní, či mesiacov. Myslite pritom na to, že vždy je lepšie radšej počkať na kvalitnú firmu, ako mať výsledok hneď, no na úkor celkovej kvality, čo sa prejaví čo nevidieť rátaním škôd a ďalších výdavkov na dodatočné opravy. 

Umožňuje kontrolovať a sledovať celú stavbu a použité postupy?

Dnes je trendom rýchlo postaviť každú stavbu bez prítomnosti investora. Mnohé stavebné firmy odmietajú, ak investor stavbu kontroluje a rovnako aj použité postupy a práce. Ak máte vo svojom výhľade práve takúto stavebnú firmu, vyhnite sa jej nakoniec veľkým oblúkom. Hneď Vám povieme aj prečo. Z akého dôvodu by ste nemali vidieť a poznať všetky vykonané práce na svojom budúcom dome? Prečo by ste nemali poznať stavebné postupy výstavby, ktoré často rozhodujú o kvalite výsledku? Nesúhlaste s tým, že celá výstavba musí prebiehať bez Vašej účasti. Kvalitná stavebná firma má svoje overené stavebné postupy, ktoré využíva pri všetkých prácach a stavbách. Tie fungujú a nebojí sa ich verejne prezentovať. Kedykoľvek je možné sledovať celú výstavbu priamo na mieste, všetko odkontrolovať a prediskutovať so skúsenými majstrami, ktoré presne vedia, čo, ako a prečo to má byť tak a prečo nie. Všetky chyby pri výstavbe domu, ktoré vzniknú, sú veľmi "finančne" bolestivé, niekedy však už nie je cesty späť. Neučte sa na vlastných chybách, ale sa ich vyvarujte správnym výberom overenej a kvalitnej stavebnej firmy.

Pokiaľ hľadáte práve spoľahlivú a kvalitnú stavebnú firmu či už pre stavbu svojho nového domu alebo rekonštrukciu toho súčasného, nájdite si ju pomocou našej webovej stránky. Je to jednoduchý a veľmi rýchly spôsob, ako ušetriť (nielen) svoj čas, ale v konečnom zúčtovaní aj množstvo finančných prostriedkov, ktoré budete môcť použiť na iné účely. "Nie ste predsa takí bohatí, aby ste stavali nekvalitne a s chybami". Túžite predsa po tom, čo chce každý. Bývať vo svojom novom dome čo najskôr, bezstarostne a s pokojom!